Rozwiązania w kasach fiskalnych – przyjazne… oraz te wyjątkowe

Nie da się ukryć, że dla wielu przedsiębiorców urządzenia rejestrujące kojarzą się z przykrym wymogiem prawnym, koniecznym wydatkiem i dodatkowymi, obowiązkowymi zadaniami. Ale warto też zaznaczyć, że korzystanie z technologii sprzedaży może być również… przyjemne! I że istnieje wiele rozwiązań, które potrafią w zauważalny sposób zwiększyć wygodę, a nawet skuteczność zarządzania biznesem.

Popularne, przyjazne w użyciu funkcjonalności

Skoro zatem wielu przedsiębiorców, zajmujących się handlem towarami lub usługami na rzecz klientów detalicznych, po prostu musi stosować urządzenia rejestrujące, to kwestię zakupu kasy fiskalnej jako takiego zostawmy z boku. Skupmy się na pozytywach, czyli praktycznych, wygodnych funkcjach, które korzystnie wpływają na użytkowanie tego typu technologii. A trochę ich jest! Podatnicy nierzadko chętnie inwestują w modele, których standard zapewnia wyposażenie w tego typu opcje. O jakich funkcjonalnościach mowa?

Przede wszystkim warto wymienić zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, zapewniający rozmaite udogodnienia: wygodną realizację fiskalnych wymogów (znika konieczność gromadzenia w odpowiednich warunkach wielu papierowych wydruków), obniżenie wydatków na papier termiczny (kasa z tą opcją korzysta z tylko 1 rolki), prostą archiwizację danych czy ich skuteczną ochronę (konkretnie: przechowywanie na dodatkowych nośnikach). Kolejnym, przyjaznym rozwiązaniem są przyciski funkcyjne, jakie często znajdują się na klawiaturach kas. Przedsiębiorca może użyć ich do zaprogramowania własnych skrótów, a następnie przypisania ich dowolnym pozycjom z bazy towarowej bądź wybranym funkcjom urządzenia. Dzięki temu znacznie szybciej i łatwiej przebiega obsługa kasy oraz sprzedaż popularnych produktów lub usług. O czym można jeszcze wspomnieć? O mechanizmach drukujących typu „drop-in” czy „clamshell”, zapewniających niezwykle prostą instalację papieru termicznego (na zasadzie „wrzuć i pracuj”) czy różnorodnych interfejsach komunikacyjnych – RS232, USB, Ethernet albo PS2 – pozwalających na korzystanie z licznych i różnych urządzeń peryferyjnych.

Jeszcze ciekawsze rozwiązania

Co pewien czas, na rynku technologii sprzedaży pojawiają się urządzenia rejestrujące, będące wyposażone nie tylko w przyjazne, ale wręcz innowacyjne rozwiązania. I choć dziś już raczej nowinkami ich nie nazwiemy, funkcjonalności te wciąż się wyróżniają na tle innych. Tak było chociażby z kilkoma modelami marki Posnet. Kasa Mobile HS EJ oferowała ciekawe opcje i parametry, zamknięte w obudowie mieszczącej się nawet w kieszeni marynarki. Model Ergo umożliwił rozbudowę możliwości urządzenia także po zakupie, na późniejszych etapach pracy (w zakresie pojemności bazy towarowej czy zastosowanych standardów komunikacyjnych). Zaś Kasa Revo to pierwsza sytuacja wykorzystania mechanizmu drukującego, wystawiającego paragony po stronie nabywcy, a nie sprzedawcy (a w dodatku, mowa o technologii występującej w aż 6 atrakcyjnych zestawieniach kolorystycznych). Rozwiązania te obiecują udogodnienia w różnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej: przystosowaniu technologii sprzedaży do trybu pracy, zmianie profilu firmy czy usprawnieniu obsługi klientów oraz budowaniu korzystnego wizerunku. Zatem ciekawych rozwiązań w obrębie kas fiskalnych jest naprawdę dużo, a ich wybór oraz sposób wykorzystania zależy od naszej decyzji, naszych preferencji i charakteru naszego przedsiębiorstwa.

One Reply to “Rozwiązania w kasach fiskalnych – przyjazne… oraz te wyjątkowe”

  1. mnie sie podoba mechanizm drukujacy w posnet vero zamontowany z przodu. jak klienci sami odbieraja paragony to jest naprawde realne udogodnienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *