Wydajna drukarka fiskalna online od Novitus w nowej, mocniejszej wersji

Przez lata przyzwyczailiśmy się już do tego, że premiery na polskim rynku technologii sprzedaży obejmują wprowadzanie nie tylko zupełnie nowych urządzeń, ale także debiuty mocniejszych wersji dotychczasowych modeli. To zresztą nie jest domeną wyłącznie rodzimej branży fiskalnej. Podobnie dzieje się np. na rynku popularnych w dzisiejszych czasach rozwiązań mobilnych – smartfonów, tabletów i laptopów. A o jakiej konkretnie premierze mówimy w kontekście technologii sprzedaży? Stosunkowo niedawno do ofert dystrybutorów trafiła drukarka Novitus HD Online z dopiskiem „II”.

Dodatkowe sposoby komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas

Drukarkę fiskalną Novitus HD Online przez ostatnie 2 lata można było z pełną odpowiedzialnością uznać za jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu, jakie są dostępne na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że mieliśmy do czynienia z idealnym rozwiązaniem technologicznym. Tym, co mogło powstrzymywać niektórych przedsiębiorców przed wdrożeniem akurat tego modelu, był brak wyboru sposobu współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. Taka komunikacja musiała się zawsze odbywać przez złącze Ethernet, a więc wymagało to podłączenia drukarki fiskalnej online od Novitus do sieci LAN. A nie każda działalność gospodarcza dysponuje taką infrastrukturą lub planuje jej wdrożenie.

Dlaczego jednak w ogóle o tym wspominamy? Ponieważ nowa wersja tej drukarki fiskalnej, która jest już dostępna u dystrybutorów Novitus, oferuje zastosowanie dodatkowych interfejsów komunikacyjnych. Model HD II Online można opcjonalnie wyposażyć w moduł Wi-Fi lub modem GSM. Obydwa rozszerzenia zaoferują więc dodatkowo m.in. bezprzewodowe transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, w urządzeniu da się zastosować moduł komunikacyjny Bluetooth. W tym przypadku łączność ogranicza się jednak do współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego, np. z komputerem lub tabletem.

Novitus HD II Online to drukarka z jeszcze wydajniejszymi podzespołami

Drukarka fiskalna Novitus HD II Online, w porównaniu z dotychczasową wersją urządzenia polskiej marki, została wyposażona w jeszcze mocniejsze podzespoły. Zgodnie z informacją producenta, nowy model posiada wydajniejszy procesor oraz dwukrotnie więcej pamięci operacyjnej (RAM). I można założyć, że przekłada się to na jeszcze szybsze działanie drukarki fiskalnej w systemie sprzedaży. Co więcej, wysokiej klasy mechanizm termiczny, który zastosowano w Novitus HD II Online, gwarantuje wystawianie dokumentów z prędkością wynoszącą aż 54 linii tekstu na sekundę oraz wybór szerokości rolki papieru – 57 lub 80 mm. Atutem wspomnianej technologii wydruku jest także łatwy montaż materiału eksploatacyjnego. Wymiana rolki papieru termicznego przebiega tutaj na zasadzie „wrzuć i pracuj”.

Kolorowy wyświetlacz w 2 wersjach konstrukcyjnych

Część parametrów i funkcji drukarki fiskalnej HD II Online to także rozwiązania znane z poprzednich wersji tego modelu (w tym z urządzenia wyposażonego w moduł elektronicznej kopii paragonów). Dotyczy to m.in. kolorowego, graficznego ekranu TFT o przekątnej 4,3”, który działa w rozdzielczości 480 x 272 piksele. Jego cechą charakterystyczną jest np. opcja wyświetlania filmów przygotowanych przez użytkownika. Jak można przeczytać na stronie producenta: „Drukarka ma aż 128 MB wewnętrznej pamięci zarezerwowanej dla klipów graficznych, które mogą być wyzwalane z zewnętrznego programu komputerowego lub poprzez wbudowany, programowany przez użytkownika harmonogram”.

Novitus HD II Online - ekran wolnostojącyNovitus HD II Online występuje także w 2 różnych wariantach konstrukcyjnych. Przedsiębiorca może zamówić ten model albo w wersji z ekranem standardowym (umieszczonym na tzw. chorągiewce), albo w konfiguracji z wyświetlaczem wolnostojącym. Urządzenie można więc nie tylko dostosować do potrzeb firmy w zakresie komunikacji z serwerami Centralnego Repozytorium Kas, ale także, pod względem rozwiązań konstrukcyjnych, dopasować do wykorzystywanego stanowiska obsługi klientów.

One Reply to “Wydajna drukarka fiskalna online od Novitus w nowej, mocniejszej wersji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *