Popularna kasa z funkcjami online – jak w praktyce wypada Elzab K10 Online?

Bez dwóch zdań – Elzab K10 to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych kas fiskalnych na polskim rynku (jeżeli nawet nie najpopularniejsza). Wiele cech tego urządzenia przełożyło się na tak duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców. W momencie premiery, 7 lat temu, była to rewolucyjna technologia sprzedaży. A jak wypada dziś? Dziś jest dostępna m.in. w wariancie z funkcjonalnością online. Warto przypomnieć, że już od maja 2019 roku w ofercie Elzab znajdziemy również K10 Online. I to właśnie ten model omówimy bardziej szczegółowo.

K10 vs K10 Online – co się zmieniło w nowym modelu?

Z wyglądu trudno odróżnić od siebie obydwie wersje kasy fiskalnej Elzab. Modele K10 (offline’owy) i K10 (online’owy) mają identyczne obudowy, a jedyną nowością w urządzeniu z ubiegłego roku jest oznaczenie „Online” nad panelem dotykowym. Wygląd to jednak nie wszystko (nawet w przypadku tak ładnej kasy fiskalnej 😉). Nowa wersja popularnego urządzenia zyskała bowiem szereg dodatkowych funkcjonalności, które są wymaga przez polskie przepisy. Elzab K10 Online umożliwia przekazywanie danych do Centralnego Repozytorium Kas (bezprzewodowo – przez moduł Wi-Fi albo modem GSM), jest kompatybilna z wieloma terminalami płatniczymi, pozwala na emitowanie e-paragonów fiskalnych oraz przechowywanie ważnej dokumentacji w pamięci chronionej. To zresztą nie wszystkie zmiany…

W przypadku K10 Online do dyspozycji użytkownika jest baza towarowa o wielkości 5 000 PLU (wcześniej było 3 000). Jest to więc już całkiem sporo produktów i usług do zaprogramowania. Poza tym, teraz można skonfigurować maksymalnie 50 skrótów klawiszowych, które wyświetlają się na ekranie dotykowym (w porównaniu z 15 skrótami w offline’owej K10). Takich „pozytywnych” zmian jest zresztą więcej. My jedynie wymieniliśmy te, naszym zdaniem, najważniejsze.

Szereg udogodnień znanych od lat

Elzab K10 Online to też oczywiście szereg udogodnień i funkcji, z których od lat korzystają już użytkownicy offline’owej wersji urządzenia. Mamy tutaj do dyspozycji m.in. kolorowy panel dotykowy o wielkości 4,3”, dzięki któremu obsługa kasy przypomina codzienne korzystanie ze smartfona. K10 Online posiada też prosty w obsłudze i szybki mechanizm drukujący. Technologia ta wystawia dokumenty z prędkością 23 linii tekstu na sekundę i umożliwia błyskawiczną instalację nowej rolki papieru termicznego. Ponadto, w kasie fiskalnej Elzab znalazł się wydajny akumulator litowo-jonowy, który gwarantuje długi czas pracy na jednym ładowaniu (bardzo ważna sprawa m.in. dla działalności mobilnych). Ta bateria jest również wymienna i można ją w prosty sposób odłączyć od reszty urządzenia.

Wytrzymała kasa fiskalna w wielu wersjach kolorystycznych

Na koniec wypada wspomnieć jeszcze co nieco o jakości wykonania Elzab K10 Online. Poprzedniczka (offline’owa K10) była pod tym względem wzorem dla konkurencji i bez problemu znosiła trudne warunku atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto więc zaznaczyć, że w modelu K10 Online mamy do czynienia z tymi samymi rozwiązaniami. Ekran nadal jest odporny na zarysowania, obudowa szczelna, a całość lekka i kompaktowa. Ponadto, kasę fiskalną Elzab można zamówić w wybranym wariancie kolorystycznym (jednym z sześciu dostępnych).

 

Model K10 Online możecie zamówić na stronie sklepu internetowego PCKF. Znajdziecie tam również wiele dodatkowych informacji o tej kasie fiskalnej Elzab oraz szczegółową specyfikację techniczną urządzenia.

One Reply to “Popularna kasa z funkcjami online – jak w praktyce wypada Elzab K10 Online?”

  1. W praktyce – absolutnie nie wypada, antypoślizgowa powłoka obudowy robi swoje 😀 a tak serio, to po prostu dobra kasa fiskalna, do różnych rodzajów działalności, fajnie więc, że też jest teraz „online” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *