Novitus Lupo E – czy warto zainwestować w tę kasę?

Często przyjmuje się podział kas fiskalnych na mobilne, przeznaczone np. do sprzedaży obwoźnej, i stacjonarne, wykorzystywane w punktach handlowych. Ale jak nie trudno się domyślić – występują również rozwiązania pośrednie, chociażby takie jak Novitus Lupo E. Czy nieduża gabarytowo kasa, która znajduje się na ladzie sklepowej, może okazać się atrakcyjnym dla podatnika urządzeniem? Co faktycznie jest w stanie zaoferować? Sprawdźmy to wspólnie!

Kasa fiskalna o wymiarach 218 x 106 x 241 mm z pewnością ma jedną, ogromną zaletę: znakomicie odnajduje się na stanowisku pracy, nawet takim, którego przestrzeń jest dość ograniczona. Ale czy na tym kończą się zalety takiego urządzenia, skoro teoretycznie nie należy ono do technologii mobilnych? Otóż nie – i model marki Novitus może to udowodnić.

Elektroniczna kopia mówi sama za siebie

Kasa ta jest atrakcyjna dla użytkowników choćby dlatego, że została wyposażona w nowoczesną i z każdą chwilą coraz bardziej cenioną funkcję. Lupo E bowiem zapisuje kopie paragonów w formie cyfrowej, na standardowej karcie pamięci SD. To nie tylko wygodniejsze rozwiązanie, niż gromadzenie mnóstwa papierowych wydruków o niskiej trwałości. Elektroniczna kopia paragonów realnie obniża koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych (kasa pracuje przy użyciu tylko jednej rolki). Ponadto, przedsiębiorca może w łatwy sposób przenieść informacje o zarejestrowanych transakcjach z karty na komputer – i tam komfortowo przeglądać je oraz utrzymywać w porządku. Co więcej, dodatkowe zabezpieczenie danych zapewni zarchiwizowanie ich na innych nośnikach – np. płycie DVD lub pendrivie.

Rozwiązania wpływające na wygodę pracy

Gdy dobrze się przyjrzymy – zauważymy ich przynajmniej kilka. Pierwsze to intuicyjna w obsłudze, alfanumeryczna klawiatura, pozwalająca zaprogramować 8 różnych skrótów dla najpopularniejszych produktów i usług bądź ważnych opcji kasy. Drugie – 2 przejrzyste, podświetlane ekrany LCD, emitujące komunikaty w 2 liniach o długości do 16 znaków. Dzięki nim klienci nie mają trudności z dostępem do informacji o trwającej sprzedaży, nawet, jeśli samo pomieszczenie punktu handlowo-usługowego jest gorzej oświetlone. Trzecie – wysokiej jakości mechanizm drukujący marki Fujitsu, który nie tylko szybko wystawia paragony, ale również zapewnia dziecinnie prostą instalację papieru, na zasadzie „wrzuć i pracuj”.

Nie tylko z kasą sprzedawca pracuje…

Nawet w niedużym punkcie handlowym i przy ograniczonym asortymencie często zdarza się, że potrzebne do pracy są również urządzenia peryferyjne – wystarczy choćby przywołać sytuację sklepu spożywczego, wymagającej np. pomiaru masy wybranych produktów. Tymczasem Novitus Lupo E posiada złącza komunikacyjne typu RS-232, pozwalające na współpracę z różnymi elementami: wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych, a także modemem czy komputerem. Rozwiązanie to sprawia, że nawet przy konieczności wykonania wielu zadań, transakcja przebiega sprawnie.

 

Wymienione kwestie – choć nie są jedyne – potwierdzają, że technologie sprzedaży, usytuowane być może „pomiędzy” standardowymi propozycjami, mają dużo do zaoferowania. Mało tego, nierzadko precyzyjnie trafiają w szczególne zapotrzebowania przedsiębiorców.

One Reply to “Novitus Lupo E – czy warto zainwestować w tę kasę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *