Emar Tempo 3 – pierwsza drukarka fiskalna z ekranem dotykowym

Zaskoczeni? Zapewne niektórzy tak – w ogólnej świadomości przedsiębiorców to raczej urządzenia marki Elzab funkcjonują jako te wyposażone w podobne rozwiązania. Trzeba jednak oddać uczciwość i przyznać, że drukarka Tempo 3 przetarła nieco ten szlak, nim pojawił się model D10 ze swoim obszernym wyświetlaczem, zawierającym również klawiaturę. Pytanie tylko, czy ekran dotykowy to jedyny powód, dla którego warto mówić o urządzeniu od firmy Emar? Przyjrzyjmy się tej sprawie bliżej…

Nowoczesne i eleganckie urządzenie

Trzeba przyznać, że Emar Tempo 3 należy do technologii sprzedaży, które zwracają uwagę nie tylko swoją funkcjonalnością, ale i ze względu na atrakcyjny wygląd. Stylowa forma obudowy, elegancka czerń, estetyczne podświetlenie ekranów i dbałość o detale – wszystko to sprawia, że drukarka fiskalna niejako „wysyła” w stronę nabywców jasny komunikat. Wskazuje na prestiż przedsiębiorstwa, wysoką jakość świadczonych usług oraz szacunek do klienta.

Jednak na poczuciu estetyki się nie kończy 🙂 drukarka rejestrująca marki Emar jest pierwszą na rynku, która została wyposażona w ekran dotykowy. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 128 na 64 piksele i zapewnia sprawne poruszanie się po menu urządzenia. Dzięki temu wszystkie najważniejsze funkcje Tempo 3 są stale „pod ręką”.

Sprawne zarządzanie asortymentem firmy

Jak zapewne łatwo się domyślić, Tempo 3 dobrze radzi sobie w sytuacjach, gdy dysponujemy dość szeroką ofertą. Urządzenie pozwala na obsługę bazy liczącej 165 000 pozycji towarowych. Dodatkowo, zaznaczmy, dokładnie zdefiniowanych pozycji towarowych – a to za sprawą nazw o długości do 40 znaków i 35 znaków opisu, który można dołączyć do każdego artykułu. Pojemność bazy modelu marki Emar umożliwia nierzadko patrzenie w przyszłość biznesu – przygotowanie się na sytuację rozwoju firmy i jej oferty.

Kilka słów o komforcie i komunikacji

Tempo 3 zalicza się również do urządzeń fiskalnych dysponujących zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Wystarczy wspomnieć o zapisie elektronicznej kopii paragonów, który, poza znacznym uproszczeniem realizacji fiskalnych wymogów, zapewnia też niższe koszty eksploatacji drukarki, łatwość archiwizacji danych oraz możliwość ich dokładnego zabezpieczenia przy użyciu innych nośników.

Drukarka pełni również rolę stabilnego i skutecznego ogniwa rozbudowanego systemu sprzedaży. Wyposażona w porty USB i RS-232, a także w interfejs Ethernet, jest w stanie zapewnić nie tylko różne rodzaje połączeń, ale też bardzo szybką i stabilną wymianę danych z komputerem lub terminalem komputerowym. Jeśli jednak zależy nam na komunikacji bezprzewodowej pomiędzy urządzeniami, wystarczy, że zamówimy model Tempo 3 z obsługą opcji Bluetooth bądź Wi-Fi. Tu zakres funkcjonalności drukarki zależy już od nas.

O modelu Emar Tempo 3 nie mówi się tak często, jak o innych drukarkach fiskalnych. Warto jednak zapamiętać, że swego czasu pewne rozwiązania wyróżniły ją na tle technologii sprzedaży, a niektóre nadal dowodzą wysokich standardów tego urządzenia.

One Reply to “Emar Tempo 3 – pierwsza drukarka fiskalna z ekranem dotykowym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *