Drukarka do sklepu z dużym asortymentem

Kiedy rozważa się potrzeby rozbudowanego przedsiębiorstwa, łatwo przychodzi na myśl zastosowanie drukarki fiskalnej. Tylko co w rzeczywistości kryje się za tym skojarzeniem? Tak naprawdę tego typu firma nie oznacza jedynie szerokiego asortymentu, ale wiąże się również z innymi konsekwencjami – choćby dużym natężeniem ruchu czy znacznym obciążeniem stanowisk pracy. Wtedy potrzebne są rozwiązania, które udźwigną charakter wymagającego biznesu.

Z pewnością można wyliczyć kilka aspektów, które zadecydują tu o skuteczności wybranej technologii sprzedaży. Teraz właśnie powiemy o nich kilka słów, w oparciu o konkretny przykład – mowa o drukarce fiskalnej Novitus Bono E, posiadającej atuty niezbędne do pracy w wyżej opisanych okolicznościach.

Przede wszystkim – baza towarowa

W przedsiębiorstwie o szerokim asortymencie kwestia ta wydaje się bardziej niż oczywista. To podstawa prawidłowo funkcjonującej działalności handlowej – możliwość obsługi wszystkich zaplanowanych przez nas produktów i usług. Wiele kas fiskalnych, zdolnych zaprogramować średnio do ok. 15 000 PLU, mogłoby nie poradzić sobie z dość szeroką ofertą (choć są również modele systemowe, operujące bazą towarową sięgającą nawet 60 000 pozycji, a zatem nie musi to być jedyna przyczyna zastosowania drukarki). Co innego takie modele, jak Novitus Bono E. Urządzenie obsługuje (we współpracy z komputerem i programem sprzedażowym) bazę towarową rzędu 250 000 PLU – różnica jest zatem aż nadto widoczna. Jeśli dodamy do tego możliwość opisania elementów oferty za pomocą nazw o długości do 40 znaków, zyskujemy warunki do zarządzania szerokim i precyzyjnie zdefiniowanym asortymentem. A może i szansę na pozostawienie wolnego miejsca dla kolejnych artykułów, które pojawią się wraz z rozwojem firmy.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Często bywa tak, że z zastosowania jednych rozwiązań wynika również użycie innych. Podobnie, jak za bogatym asortymentem nierzadko idą takie aspekty, jak duże natężenie ruchu czy intensywna praca urządzeń fiskalnych. Nic zatem dziwnego, że Bono E posiada nowoczesne funkcje, odpowiednie dla takich warunków pracy. Przykład? Opcja zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej. W przypadku dużych ilości klientów, konieczność przechowywania papierowych duplikatów dowodów sprzedaży może wydać się wręcz przerażająca. Tymczasem drukarka marki Novitus zbiera wszystkie niezbędne dane na niedużej karcie pamięci, pozwalającej szybko i łatwo zarchiwizować je na komputerze lub innych nośnikach (płyta DVD, zewnętrzny dysk twardy). Dochodzi tu także kwestia dużej oszczędności na materiałach eksploatacyjnych.

 

Należałoby również wspomnieć o szybkim, odpornym na intensywne użytkowanie mechanizmie drukującym (korzystającym z 60-metrowej rolki papieru). Podobnie jak o wydajnym akumulatorze, zdolnym zapewnić prawidłowe funkcjonowanie urządzenia w wypadku nagłej awarii prądu, która normalnie zmusiłaby nas do zatrzymania sprzedaży (sprawa trochę „zabójcza finansowo”, jeśli chodzi o punkty handlowe z szerokim asortymentem i dużą ilością klientów). Z tego wszystkiego wyłania się obraz drukarki fiskalnej zdolnej pracować na podwyższonych obrotach.

One Reply to “Drukarka do sklepu z dużym asortymentem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *