Mobile Online już dostępna! Co zapewnia nowa kasa fiskalna Posnet?

Nadal jest niewielka i poręczna, a prawdopodobnie także najmniejsza spośród kas fiskalnych dostępnych w Polsce. Teraz jednak zapewnia m.in. przekazywanie ważnych danych do Centralnego Repozytorium Kas oraz łączność z terminalami płatniczymi. Oto Posnet Mobile Online, czyli nowa odsłona bardzo popularnego urządzenia rejestrującego, które w ostatnich latach cieszyło się niemałym uznaniem w wśród przedsiębiorców. Warto przyjrzeć się jej nieco bliżej…

Dodatkowe funkcje w tej samej obudowie

Już kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ, która dotychczas była dostępna w sprzedaży, mogła się pochwalić wieloma praktycznymi rozwiązaniami. We wspomnianym urządzeniu znalazły się m.in. moduł kopii elektronicznej, wydajna bateria czy szybki mechanizm drukujący. Natomiast nowa kasa marki Posnet, czyli model Mobile Online, posiada praktycznie identyczną obudowę. Premierowe urządzenie zyskało jednak kilka dodatkowych funkcjonalności, które mają ogromny wpływ na obsługę klientów i sposób prowadzenia ewidencji.

Po pierwsze, Mobile Online posiada pamięć chronioną, a nie moduł elektronicznej kopii paragonów. I to właśnie we wspomnianej pamięci archiwizuje m.in. informacje na temat wystawiony dowodów sprzedaży. Po drugie, Posnet Mobile w wersji Online może współpracować z różnego rodzaju terminalami płatniczymi. Po trzecie, nowy model gwarantuje transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Natomiast przesyłanie informacji do CRK odbywa się albo przewodowo (po podłączeniu do komputera z internetem, przez USB), albo bezprzewodowo – przy użyciu opcjonalnego modułu Wi-Fi lub modemu GSM.

Inne, ważne cechy Posnet Mobile Online

Posnet Mobile Online to ciekawa propozycja mobilnych działalności gospodarczych oraz mniejszych placówek handlowych bądź usługowych. Wynika to zarówno z bardzo kompaktowych gabarytów, jak i parametrów tego urządzenia. W nowej kasie fiskalnej marki Posnet do dyspozycji przedsiębiorcy będzie np. 4 000 PLU. Trudno więc oczekiwać od tego modelu, że poradzi sobie przy obsłudze bardziej rozbudowanego asortymentu. Nie takie jest główne przeznaczenie Posnet Mobile Online.

Równocześnie jednak, kasa posiada wydajny i szybki mechanizm termiczny, który drukuje dokumenty z prędkością 22 linii tekstu na sekundę oraz zapewnia łatwą wymianę rolki papieru termicznego. Model Mobile Online umożliwia również wystawienie paragonu fiskalnego, zawierającego m.in. logo przedsiębiorstwa w nagłówku, NIP podany przez klienta (w części fiskalnej) oraz graficzną reklamę w stopce dokumentu. Można więc z pełną odpowiedzialnością napisać, że w urządzeniu zastosowano funkcjonalną technologię wydruku.

Warto również wspomnieć o tym, że w kasie fiskalnej Posnet Mobile Online znalazły się rozwiązania ułatwiające codzienną pracę. Dobrym przykładem jest klawiatura z przyciskami funkcyjnymi, która pozwala na skonfigurowanie trybu szybkiej sprzedaży. Do dyspozycji użytkownika jest 10 skrótów klawiszowych. A można je zaprogramować w taki sposób, aby błyskawicznie wywoływały konkretne pozycje w bazie PLU (często wybierane produktu lub usługi).

One Reply to “Mobile Online już dostępna! Co zapewnia nowa kasa fiskalna Posnet?”

  1. ta kasa jest naprawdę fajna w obsłudze i pracy pod wieloma względami – ale fajnie dodatkowo, że w nowym wydaniu online transmisja danych również może odbywać się na różne sposoby 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *