Drukarki fiskalne Posnet Thermal – czym zasłużyły sobie na swoją popularność?

Urządzenia rejestrujące z grupy Thermal cieszą się dość sporym uznaniem wśród polskich przedsiębiorców – a w każdym razie, dość często można je spotkać na ladach różnych punktów handlowo-usługowych. Jednak każda taka sytuacja ma swój początek. Co mają w sobie drukarki od firmy Posnet, że stały się tak popularne na rynku technologii sprzedaży? Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Posnet Thermal FV EJ

drukarka fiskalna Posnet Thermal FV EJ

To jeden z najczęściej spotykanych modeli drukarek fiskalnych. Urządzenie posiada porty USB i RS-232, obsługuje do 250 000 pozycji towarowych,  zdefiniowanych w programie sprzedażowym, a także posiada prosty w obsłudze mechanizm drukujący i obszerny wyświetlacz, gwarantujący dobrą widoczność emitowanych informacji w każdych warunkach oświetleniowych. Poza tym, gwarantuje ten komfort, że jest w stanie współpracować praktycznie z każdym oprogramowaniem do zarządzania handlem. I co ważne – zapisuje na karcie pamięci kopię paragonów w formie cyfrowej.

Posnet Thermal HS EJ

drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Elegancki, futurystyczny design i nowoczesna klawiatura to nie wszystko, co może zaoferować ten model. Thermal HS EJ zapewnia także obsługę bazy towarowej rzędu 250 000 PLU, zapis kopii paragonów w formie elektronicznej i szybką wymianę danych z komputerem przy użyciu złącza typu USB lub RS-232 (istnieje też opcja zamówienia urządzenia z modułem Bluetooth do komunikacji bezprzewodowej). Ponadto, drukarka wystawia paragony z prędkością 47 linii na sekundę, współdziała z większością dostępnych na rynku programów sprzedażowych, zaś komfort obsługi klientów wspomaga jej przejrzysty, obszerny, podświetlany ekran, na którym pojawiają się dobrze widoczne komunikaty związane z przebiegiem transakcji.

Posnet Thermal HD

drukarka fiskalna Posnet Thermal HD

Kolejny „klasyk” – tym razem Thermal HD, oferujący różne warianty konstrukcyjne, dotyczące wyświetlacza. Ponadto, obsługuje 250 000 pozycji towarowych, zapisuje elektroniczną kopię paragonów, drukuje z prędkością 47 linii na sekundę i zapewnia łatwą instalację materiałów eksploatacyjnych (mechanizm drukujący został wyposażony w ceramiczny obcinacz, a specjalna dioda informuje o wyczerpującym się papierze). Ta drukarka posiada w standardzie interfejs Ethernet, umożliwiający podłączenie urządzenia do sieci i uzyskania bardzo szybkiej wymiany danych z komputerem. Poza tym, na paragonach, fakturach VAT i dokumentach niefiskalnych, które wystawia, umieszcza dowolne grafiki i kodów 2D.

To oczywiście tylko niektóre przykłady drukarek fiskalnych marki Posnet, należących do rodziny Thermal. Co o nich sądzicie? Czy według Was ich popularność „broni się”, czy znacie lepsze rozwiązania technologiczne? Komentujcie śmiało!

One Reply to “Drukarki fiskalne Posnet Thermal – czym zasłużyły sobie na swoją popularność?”

  1. Pod względem funkcjonalności wszystkie prezentują się zacnie, ale trzeba przyznać, że HS EJ, o której chyba rzadziej się wspomina, dodatkowo zwraca uwagę designem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *